Emerytura za trójkę dzieci? Takich zmian chcą posłowie PiS

autor: Urszula Mirowska-Łoskot07.12.2017, 07:16; Aktualizacja: 07.12.2017, 07:31
emeryci, emerytura, seniorzy, emeryt

Eksperci uważają, że pomysł premiowania kobiet za wielodzietność jest słuszny.źródło: ShutterStock

Jak bumerang wraca pomysł obniżenia stażu emerytalnego dla kobiet, które urodziły kilkoro dzieci. Na razie nie ma aprobaty Ministerstwa Rodziny, ale partia rządząca nie zamierza rezygnować ze swojej propozycji.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (97)

  • skorpi(2017-12-07 07:50) Zgłoś naruszenie 12712

    "do ponoszenia trudu finansowego i wychowawczego związanego z licznym potomstwem" Pani redaktor mam obok 3 panienki po podstawówce (gimnazjum to za wysoki poziom) mające po 4, 4 i 1 dziecko (na razie). Żadna nie przepracowała ani 1 dnia. Dostają zapomogi z MOPR (dopłaty do czynszu, gazu, prądu, obiadów dzieci w szkole, do ubrań, książek), 500+ i alimenty z funduszu, bo tatuś nieznany ;-) Jaki więc one mają "trud finansowy"? Ps. oczywiście to nie Pani tworzy przepisy, ale może warto spojrzeć z problem z innej strony.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • @@@@5(2017-12-07 09:20) Zgłoś naruszenie 9611

    pytanie retoryczne ?kto to urobi na to wszystko???????, kazdemu tylko daj, i daj, a to biedny , a to chromy , a to nierób ....żenada

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • viki(2017-12-07 09:30) Zgłoś naruszenie 8310

    Może uznajmy nowy zawód - matka rodzicielka. Przez całe życie będzie rodzić i dostawać od państwa wynagrodzenie. Co się będzie działo z dziećmi potem? nie ważne. Może też będą kontynuowały szlachetny zawód. Do tego potrzebny jednorazowy "tatuś" i sprawa załatwiona. Patologia na tym zyska, bo wydaje mi się, że normalna matka da sobie radę i z 3 dzieci i z pracą, która zrobi jej psychice bardzo dobrze. Byle to wspaniałe państwo dało jej żłobek i przedszkole i zapewniło szkołę z opieką dla młodszych. Nie wpychajcie kobiet wyłącznie w dzieci w zamian za emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Rekato(2017-12-07 09:32) Zgłoś naruszenie 2247

    No właśnie, obniżenie wieku dla kobiet powinno być związane z urodzeniem dzieci. Nie ma żadnych powodów by kobieta bez dzieci, czyli w zasadzie nie obciążona dodatkowymi obowiązkami była traktowana inaczej niż mężczyzna, to jest ewidentna nierówność bez żadnej podstawy. Taka kobieta nie spełni tez funkcji babci, bo nie ma dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Sprawiedliwy obywatel(2017-12-07 09:35) Zgłoś naruszenie 622

    Powyżej osoba najmądrzejsza ze wszystkich mądrych(skorpi) napisała tekst wybitnie intelektualny zapewne poparty bardzo wysokim wykształceniem.tekst pozyskał natychmiastową aprobatę takich samych uczonych w mowie i piśmie.Mocno wykształcony nie policzył obok niego pijaków ćpunów chorych upośledzonych którzy także korzystają z budżetu.Być może ma więcej niż gimnazjum ,ciężko pracuje i dlatego pisze ten głupi tekst.Zazdrość w tym kraju to norma myślenia Należy zrobić to samo skorpi

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • idzcie juz bo rzyg--ne(2017-12-07 09:42) Zgłoś naruszenie 264

    co jeszcze wymyslicie zeby sie nachapac nastepne 4 lata a co po was postawimy broche po zlikwidowanym zakladzie kolo legnicy i to bedzie nasza nagroda za wasze rzady

    Odpowiedz
  • Abc(2017-12-07 10:09) Zgłoś naruszenie 6910

    Ja mam czwórkę dzieci w wieku 4-6 lat i pracuje na cały etat. Oczekuje od panstwa pomocy. Przedszkole panstwowe kosztuje mnie 700 zl. Niania 2 000. Bo zeby pracowac, musze miec nianie. Oczekuje, ze jak zadzwonie w czwartek do przychodni zapisac goraczkujace dziecko do lekarza, to zapisza mnie na nastepny dzien najpóźniej, a nie na wtorek. W okolicznych przychodniach jest podobnie. Nie oczekuje skrocenia wieku emerytalnego dla siebie, ale godnego zycia dla moich dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • EWA(2017-12-07 10:27) Zgłoś naruszenie 5511

    Warmia, Mazury - tereny popegeerowskie. Bezrobocie. Więc zamiast szukać pracy kobiety będą rodziły na potęgę. Tam ma być miejsce reprodukcji? Chyba ktoś w PiS upadł na przysłowiowy łeb.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Xyz(2017-12-07 10:42) Zgłoś naruszenie 1938

    Drodzy Panstwo, we Francji Panstwo finansuje nawet pieluszki i nianie, nie mowiac o mieszkaniu dla samotnej matki. Tam kobiet, ze wszystkich grup spolecznych, rodza dzieci bo czuja siebezpiecznie, zaopiekowane przez Panstwo. Co jest w tym zlego? W Danii jest podobnie. Dlaczego Panstwo ma sie opiekowac gornikami a juz kobietami matkami nie? Kobieta z dziecmi zawsze sobie rade da wiec mozna ja zostawic sama bez opieki? Skonczmy z tym szowinizmem, on nie pomaga w rozwoju czegokolwiek. A kazdy kto ma choc jedno dziecko wie jak ciezka to praca, fizyczna i psychiczna, chyba ze ucieka w prace zawodowa a opieka nad dzieckiem obarcza babcie

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • z(2017-12-07 10:50) Zgłoś naruszenie 418

    - Taki zapracowany jestem a Ty Co robisz ? - A nic- tylko dzieci.

    Odpowiedz
  • wrrrrrrrrrrrr(2017-12-07 12:37) Zgłoś naruszenie 518

    Mam dosyć okradania MOJEGO państwa. Płaćcie z własnych kieszeni, nie podatników. Janosiki, psiakrew.

    Odpowiedz
  • Czare(2017-12-07 12:46) Zgłoś naruszenie 142

    i tak wyginiemy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt(2017-12-07 12:52) Zgłoś naruszenie 335

    3 dzieci kiedyś nie było miejsc w żłobkach, przedszkolach,dla nielicznych, matka opiekowała się ,a w dodatku gro czasu poświęciła na zdobywanie produktów spożywczych dla dzieci, ubrań itp, bo w sklepach pustki świeciły, kartki na żywność, ubrania itp, matka 9 lat miała wyrwane z życiorysu zawodowego, po latach okazało się, że ma o dużo niższą emeryturę, bo nikt nie informował i myślał, aby ktoś płacił składki, mąż, państwo,nikt nie dbał o to,brak uregulowań,kobiety traciły na urodzeniu i swych dzieci, dzieci mają a to jedyny majątek,

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ewa(2017-12-07 15:17) Zgłoś naruszenie 504

    Jedno dziecko to nie dla wygody!!!! Matko Polko!!! Chciała nic 1 I tyle nikt. Nie będzie planował nikomu rodziny!!!! Może jej nie stać na drugie dziecko albo nie może miec!!! Zenada

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tekla(2017-12-07 15:21) Zgłoś naruszenie 274

    Nareszcie coś dla patologii, jak przystało na świątobliwy kraj zero zabezpieczeń dożo alkoholu i wio w te fu.i.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka pracująca(2017-12-07 16:53) Zgłoś naruszenie 1136

    Ja spodziewam się właśnie trzeciego dziecka, nie dla korzyści, tylko dlatego, że pragnęliśmy z mężem mieć taką rodzinę. Radzimy sobie finansowo dobrze, ale nie da się ukryć, że kolejne dziecko jest dodatkowym obciążeniem finansowym, jest wyzwaniem logistycznym dla matki pracującej na wymagającym stanowisku i wyzwaniem wychowawczym. W moim otoczeniu są kobiety, które mają jedno dziecko (bo tak trzeba) i nie chcą więcej-szkoda im pieniędzy i wygodnego życia. Uważam, że posiadanie większej ilości dzieci jest ogromnym obciążeniem dla rodziców, życie jest piękne i trudne zarazem, takie rodziny należy wspierać, nie potępiać. Owszem jest część patologii, ale są też tacy jak my- nie wiem jak sobie poradzimy z trójką maluchów, czy będę mogła wrócić do pracy. To jest koszt, który powinno częściowo ponosić społeczeństwo.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • DOSYC TEGO(2017-12-07 17:05) Zgłoś naruszenie 239

    do jutro(dzisiaj 12:06) - wuj ciebie obchodzi kto nie ma dzieci albo ma jedno, naklepałaś ich to ********** na nie, a na stare lata niech ciebie utrzymują a nie my podatnicy, PRECZ Z KRÓLICAMI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jan(2017-12-07 17:24) Zgłoś naruszenie 211

    A ja mając już 41 lat pracy kiedy mogę przejść na emeryturę dlaczego tego nie wprowadzicie przecież ja pracując już 41 lat i opłacając składki chyba zasłużyłem sobie by przejść na emeryturę . amen

    Odpowiedz
  • Daniela(2017-12-07 18:07) Zgłoś naruszenie 216

    Tak właśnie jest p.Olku całą szóstka pomaga mamie bo takie mamy prawo wobec rodzicow!!! Nigdy nie wyciagala ręki. do instytucji typu MOPS Ale powiem tak..że czytając wszystkie te komentarze czuje się W pewnej kwestia oszukana

    Odpowiedz
  • xxx(2017-12-07 19:12) Zgłoś naruszenie 317

    Rozwalą system emerytalny do końca. Emerytura powinna być z odkładanych składek. Dlaczego kobieta mająca dzieci nie może pracować i odprowadzać składek? Mam koleżanki - 5 dzieci i cały czas pracują i zarabiają. Wychowanie dzieci i zajmowanie się domem to sprawa męża i żony. Mąż tak samo w tym uczestniczy jak i żona. To jest najzdrowsze.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz