statystyki

Wcześniejsi emeryci w kolejce do doradcy

autor: Bożena Wiktorowska11.07.2017, 07:48; Aktualizacja: 11.07.2017, 08:59

Prawie 60 tys. klientów obsłużyli w ciągu pierwszych pięciu dni swojej pracy doradcy emerytalni w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W całej Polsce we wszystkich oddziałach zakładu porad udziela 595 przeszkolonych pracowników mających dostęp do kont emerytalnych.

Specjalna usługa wystartowała 3 lipca. Jest ona skierowana przede wszystkim do osób, które będą chciały skorzystać z uprawnień emerytalnych po obniżeniu wieku do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. A to nastąpi już 1 października. Z ustaleń ZUS wynika, że tylko w ostatnim kwartale tego roku może się o nie ubiegać ok. 331 tys. osób.

– Taka forma informacji okazała się strzałem w dziesiątkę. Ludzie przychodzą nie tylko dowiedzieć się, ile będzie wynosić ich przyszła emerytura, ale także jakie dokumenty należy przygotować, ubiegając się o świadczenie – wyjaśnia Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS. – Doradcy także pomagają w przygotowaniu wniosku o emeryturę.

Okazuje się, że najwięcej osób – 15,6 tys. – skorzystało z usług doradców pierwszego dnia ich pracy. Aż 26,7 tys. osób poprosiło doradcę o symulację wysokości świadczenia, a prawie 14 tys. o prognozę emerytury, gdyby przedłużyli swoją aktywność zawodową.

– Każdy doradca obsłużył blisko 100 klientów zainteresowanych swoją emeryturą – wylicza Wojciech Andrusiewicz.


Pozostało jeszcze 45% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane