urząd marszałkowski ochrona środowiska

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu urząd marszałkowski ochrona środowiska. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące urząd marszałkowski ochrona środowiska.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Przedsiębiorcy chcą sprawnej administracji, nie rzecznika

  Przedsiębiorcy chcą sprawnej administracji, nie rzecznika

  Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło w Sejmie projekt ustawy o rzeczniku praw przedsiębiorców (RPP). Miałby on przede wszystkim dbać o interesy małych i średnich firm w sporach z sądami i organami administracji. „Szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorców, których nie stać na profesjonalną obsługę prawną, są to spory trudne do wygrania, nawet jeśli racje są po ich stronie” – uzasadniają autorzy projektu. A jak wskazują statystyki, w ciągu ostatnich pięciu lat odsetek uchylanych decyzji ministrów czy organów administracji ciągle utrzymuje się na poziomie powyżej 30 proc.

  czytaj więcej

 • Recykling po polsku: Zawieszone sankcje i fikcyjne sprawozdania

  Recykling po polsku: Zawieszone sankcje i fikcyjne sprawozdania

  Setkom gmin, które nie osiągnęły wymaganych poziomów przetwarzania odpadów, grożą milionowe kary. – Gdyby składały prawdziwe zeznania, byłyby to miliardy – twierdzą eksperci.

  czytaj więcej

 • Czeka nas fala niekontrolowanej wycinki drzew? Gminy już zacierają ręce

  Czeka nas fala niekontrolowanej wycinki drzew? Gminy już zacierają ręce

  Grozi nam niekontrolowana wycinka drzew w skali całego kraju – alarmują marszałkowie województw w kontekście zmian prawa szykowanych przez resort środowiska. Władze na samym dole się cieszą.

  czytaj więcej

 • Rząd: Obywatele kupią tylko ekologiczne piece. Samorząd: Nie ma pieniędzy, będzie czarny rynek

  Rząd: Obywatele kupią tylko ekologiczne piece. Samorząd: Nie ma pieniędzy, będzie czarny rynek

  PROBLEM: Od początku 2018 r. w całym kraju będzie można legalnie kupować tylko ekologiczne, ale zarazem drogie piece na paliwa stałe. Taki projekt rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe o mocy nie większej niż 500 kW przedstawiło niedawno Rządowe Centrum Legislacji. Eksperci z zakresu środowiska są zgodni, że to dobry kierunek w budowaniu proekologicznego systemu. Dodają jednak, że słabym ogniwem będzie człowiek. Bez jego odpowiedniej edukacji nie dojdzie do ograniczenia niskiej emisji. Niektórzy samorządowcy są zdania, że rozporządzenie, zawierające rozwiązania nakazowo-zakazowe, nie ma szans na powodzenie. Wprowadzenie nakazu sprzedaży, a tym samym nabywania lepszych, ale drogich i skomplikowanych w eksploatacji kotłów, może spowodować skutek odwrotny do zamierzonego. Doprowadzi do powstania czarnego rynku tańszych kotłów czy produkcji urządzeń grzewczych metodą chałupniczą. To z kolei zamiast polepszyć stan powietrza w kraju, tylko ten problem pogłębi.

  czytaj więcej

 • Zadłużone Ostrowice doczekały się komisarza. Kukie: Będę zabiegał o utrzymanie gminy

  Zadłużone Ostrowice doczekały się komisarza. Kukie: Będę zabiegał o utrzymanie gminy

  Jedną z najbardziej zadłużonych gmin w Polsce – Ostrowicami – rządzi już komisarz. Marek Kukie zapytany przez DGP o plany sanacyjne gminy stwierdził, że będzie zabiegał o jej utrzymanie na mapie Polski, a nie przyłączenie do sąsiadów. Jednym ze środków naprawczych ma być pomoc z budżetu państwa.

  czytaj więcej

 • Obywatele przeciwko nowelizacji prawa łowieckiego. PZŁ: Wykonywanie polowania nie ogranicza prawa własności

  Obywatele przeciwko nowelizacji prawa łowieckiego. PZŁ: Wykonywanie polowania nie ogranicza prawa własności

  Rządowy projekt nowelizacji Prawa łowieckiego wzmacnia ochronę prawa własności mieszkańców terenów myśliwskich - powiedziała PAP rzecznik prasowy PZŁ Diana Piotrowska. W poniedziałek przedstawiciele organizacji społecznych złożyli w siedzibie władz PiS ponad 50 tys. podpisów pod apelem o przerwanie prac nad nowelizacją.

  czytaj więcej

 • Smog? To nic nowego. Bywało już znacznie gorzej

  Smog? To nic nowego. Bywało już znacznie gorzej

  Chociaż dotkliwe zjawisko jest stałym elementem polskiego krajobrazu, to naprawdę głośno zrobiło się o nim dopiero ostatnio. W związku ze smogiem prezydent Rybnika dziś i jutro zawiesił zajęcia w placówkach oświatowych na terenie miasta. Kraków, Warszawa i Kielce zapewniły wczoraj mieszkańcom darmowy dostęp do komunikacji miejskiej.

  czytaj więcej

 • Cała władza w jedne, rządowe ręce. Ekologia będzie zależna od ministra

  Cała władza w jedne, rządowe ręce. Ekologia będzie zależna od ministra

  Teraz nominanci szefa resortu będą decydować o lokalnych inwestycjach ekologicznych. Minister środowiska chce scentralizować zarządzanie instytucjami zajmującymi się ochroną przyrody. To on wskaże, kto zasiądzie w ich radach nadzorczych. Tym sposobem minister Szyszko będzie miał decydujące prawo głosu, które gminy – i na co – otrzymają pieniądze.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej