sprawozdanie ochrona środowiska

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu sprawozdanie ochrona środowiska. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące sprawozdanie ochrona środowiska.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bilans środowiska za rządów PO-PSL nie uchroni przed unijnymi karami

  Bilans środowiska za rządów PO-PSL nie uchroni przed unijnymi karami

  585 – tyle zaległych aktów prawnych naliczył minister środowiska Jan Szyszko w swoim resorcie. Tak wynika z przedstawionego przez niego bilansu rządów koalicji PO-PSL. Na razie jednak urzędnicy nie spieszą się z nadrabianiem zaległości

  czytaj więcej

 • Inspekcja Ochrony Środowiska wymaga zmian. Niedługo rząd je wpowadzi

  Inspekcja Ochrony Środowiska wymaga zmian. Niedługo rząd je wpowadzi

  Chcemy odmienić GIOŚ. Nie może być tak, że inspektor musi uprzedzać o kontroli tydzień przed - wskazuje Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

  czytaj więcej

 • Zadania zleconie dla samorządów: Podstawowa zasada - odpowiedzialność Skarbu Państwa

  Zadania zleconie dla samorządów: Podstawowa zasada - odpowiedzialność Skarbu Państwa

  Finansowanie zadań zleconych z zakresu administracji rządowej odbywa się w oparciu o zasadę adekwatności. Na określone zadanie jednostka samorządu terytorialnego otrzymuje dotację z budżetu państwa.

  czytaj więcej

 • Zbigniew Ziobro: Prokuratura musi być podporządkowana rządowi. Dziś jest poza kontrolą [WYWIAD]

  Zbigniew Ziobro: Prokuratura musi być podporządkowana rządowi. Dziś jest poza kontrolą [WYWIAD]

  - Prawo do ingerowania w śledztwa czyni sytuację klarowną. Wolę móc wydawać polecenia oficjalnie, zgodnie z prawem, bo nie dam wtedy okazji do politycznej zemsty nowej władzy - uważa Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości. 

  czytaj więcej

 • Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Iran: Gospodarka zaniedbana, ale przez to obiecująca

  Ponad 80-milionowe państwo, które przez lata było odizolowane na skutek nałożonych sankcji, teraz deklaruje otwarcie na świat i zapowiada duże wydatki inwestycyjne. Na pierwszy rzut oka wydaje się rajem dla eksporterów i inwestorów

  czytaj więcej

 • Czas na marcowe ekosprawozdania

  Czas na marcowe ekosprawozdania

  W marcu znaczna część przedsiębiorców musi wypełnić obowiązki sprawozdawcze za 2015 rok związane z ochroną środowiska i ewentualnie dokonać rozliczeń. To ogrom pracy i nierzadko kłopotów zarówno dla małych, jak i dużych firm. Bo choć stosunkowo niewielka grupa musi uiszczać wymagane przepisami opłaty, to sama sprawozdawczość, a nawet tylko opracowanie do niej danych i przekazanie ich zewnętrznej firmie, zajmuje dużo czasu i spędza sen z powiek większości właścicieli firm. Dzisiaj przypominamy krótko najważniejsze marcowe rozliczenia, które dotyczą największych grup przedsiębiorców.

  czytaj więcej

 • Karuzela nowelizacyjna w sprawie reemisji

  Karuzela nowelizacyjna w sprawie reemisji

  Nie mam wątpliwości, że planowana nowelizacja art. 211 prawa autorskiego jest korzystna dla wielkich organizacji oferujących programy na platformach cyfrowych.

  czytaj więcej

 • Sejm rozpoczął posiedzenie. Zajmie się ochroną dla cudzoziemców oraz prawem łowieckim

  Sejm rozpoczął posiedzenie. Zajmie się ochroną dla cudzoziemców oraz prawem łowieckim

  Sejm, który we wtorek po godz. 11. rozpoczął posiedzenie zajmie się ponownie rządowym projektem nowelizacji ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP. Posłowie będą też pracować nad projektem PSL ustawy o szkodach łowieckich oraz projektem PiS zmian w Prawie łowieckim.

  czytaj więcej

 • MŚ: In house w odpadach nie jest skierowany przeciw prywatnym firmom [WYWIAD]

  MŚ: In house w odpadach nie jest skierowany przeciw prywatnym firmom [WYWIAD]

  Umożliwienie samorządom bezprzetargowego zlecania m.in. odbioru odpadów komunalnych spółkom komunalnym (in-house) nie jest skierowane przeciwko prywatnym firmom- mówi  wiceminister środowiska Sławomir Mazurek. Dodaje, że cel to uwolnienie potencjału gmin i skuteczniejsza walka z szarą strefą.

  czytaj więcej

 • Wiceszef BOR: Sprawozdanie ws. katastrofy smoleńskiej pod koniec maja

  Wiceszef BOR: Sprawozdanie ws. katastrofy smoleńskiej pod koniec maja

  Do końca maja ma być gotowe sprawozdanie z prac zespołu powołanego w BOR, który ocenia zabezpieczenie przez tę formację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r. Jak powiedział PAP wiceszef BOR płk Jacek Lipski, wyniki prac mogą posłużyć do ew. zmian w procedurach.

  czytaj więcej

 • Prof. Oręziak o TTIP: Pomiędzy USA a Unią Europejską są ogrone rozbieżności interesów

  Prof. Oręziak o TTIP: Pomiędzy USA a Unią Europejską są ogrone rozbieżności interesów

  Stworzenie strefy wolnego handlu, zniesienie ceł i innych ograniczeń oraz ujednolicenie przepisów – to główne oficjalne cele negocjowanej od 2013 r. pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi umowy handlowej TTIP. Ma ona ożywić europejską gospodarkę, otworzyć amerykański rynek dla firm z UE, dać nowe miejsca pracy, a wszystko z dbałością o zrównoważony rozwój, czyli z zapewnieniem ochrony praw pracowniczych oraz środowiska.  W przypadku wariantu optymistycznego przyrost PKB ma wynieść 0,5 proc. w UE, a w Polsce ok. 0,2–0,4 proc. Mimo tych zapewnień po obu stronach Atlantyku słychać negatywne opinie o tej umowie. Krytycy TTIP wskazują, że cła są już niskie i dodatkowe ich obniżenie przyniesie małe korzyści. Według nich faktycznym celem umowy jest poszerzenie wpływu korporacji na państwa i na decyzje podejmowane przez demokratyczne władze, m.in. za sprawą mechanizmu ISDS (inwestor przeciwko państwu). Umożliwi on skarżenie krajów przez korporacje do sądu arbitrażowego w sytuacji, gdy zmiana przepisów prawa, korzystna dla obywateli, będzie oznaczać utratę planowanych zysków firm. Wśród obaw wymienia się też: zalanie rynku europejskiego tanią żywnością z USA, obniżenie norm fitosanitarnych, spadek liczby miejsc pracy, zagrożenie bezpieczeństwa danych osobowych i usług publicznych w  sektorach takich jak zdrowie, edukacja czy wodociągi. Klimatowi wokół negocjacji nie pomaga to, że KE nie wyciągnęła lekcji z ACTA i negocjacje są tajne. Dla przeciwników TTIP jest to przykład zamachu na demokrację. Spore zamieszanie i długo oczekiwaną w Polsce dyskusję wywołało ujawnienie przez Greenpeace 248 stron dokumentu będącego zapisem stanu negocjacji w sprawie TTIP z kwietnia 2016 r., a więc jeszcze sprzed ostatniej, 13. rundy. Jest to tekst roboczy, a nie jego ostateczna wersja. O komentarz do kilku wybranych wątków stanowiących treść opublikowanych rozdziałów DGP poprosił ekspertów. Odnieśli się oni też do dokumentu podsumowującego „Tactical State of Play of the TTIP Negotiations – March 2016”, którego pełne tłumaczenie można przeczytać na GazetaPrawna.pl.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne

e-Booki - elektroniczne poradniki Gazety Prawnej