Odpady i recykling

10 października 2017 r.

Resort środowiska, jeśli zdecyduje się na przygotowanie projektu, będzie musiał stoczyć batalię z Ministerstwem Rozwoju

Śmieciowe kontrole do wyczyszczenia10 października 2017 r.

Resort kierowany przez Jana Szyszkę chce, by inspekcja ochrony środowiska nie musiała informować przedsiębiorców o zamiarze przeprowadzenia kontroli. Eksperci są co do tej propozycji podzieleni.

8 sierpnia 2017 r.

Pojawiło się pytanie: czy z dnia na dzień podnieść próg o 25 proc., czy zwiększać go stopniowo

Ostra podwyżka opłat za wywzóz elektrośmieci8 sierpnia 2017 r.

Już za kilka miesięcy normy pójdą ostro w górę. Finansowo odczują to głównie sprzedawcy sprzętu RTV i AGD. Za to firmy zajmujące się gospodarką odpadami zarobią więcej. Przede wszystkim jednak, jak przekonują urzędnicy, zyska środowisko.

14 kwietnia 2015 r.

Drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne stanowią własność samorządową

Śmieci przy drodze powinien posprzątać jej zarządca14 kwietnia 2015 r.

W Niedzielę Palmową pojechałam na Podlasie. Dzień był ładny, słońce świeciło, palmy kolorowe. Tylko jedno przygnębiające wrażenie: pełno śmieci w rowach. Butelki szklane i plastikowe, pudełka po papierosach, puszki po piwie. Wszystko, co można wyrzucić przez okno samochodu. Zieleń jeszcze nie ruszyła, wszystko to widać jak na dłoni. Nie pytam, dlaczego ludzie brudzą. Ale kto powinien posprzątać te pokłady śmieci? Teraz, wiosną jest najlepszy na to czas.

9 kwietnia 2015 r.

Ustawa o elektronicznych odpadach. Zapłacą za nią konsumenci?9 kwietnia 2015 r.

Oddanie zużytego sprzętu elektronicznego, będzie łatwiejsze. Ustawę przygotował resort środowiska. Niektóre organizacje odzyskujące sprzęt elektroniczny oraz sklepy, które nim handlują, krytykują pomysły resortu, które ich zdaniem nie są przełomowe. Uważają, że niektóre przepisy mogą pozostać martwe.

Galerie

Reklama