Odpady i recykling

3 lipca 2018 r.

Odpady

Pakiet odpadowy wymaga poprawek; wraca do komisji środowiska3 lipca 2018 r.

Tzw. pakiet odpadowy, na który składają się projekty nowel o Inspekcji Ochrony Środowiska i o odpadach wraca do sejmowej komisji środowiska. W trakcie wtorkowej debaty w Sejmie do projektu zgłoszono poprawki; m.in. taką, by firmy odpadowe mogły prowadzić działalność na gruntach dzierżawionych.

28 czerwca 2018 r.

Duże kontrowersje wzbudza też obowiązek posiadania na własność gruntów, na których mają być gromadzone odpady

Śmieci i ochrona środowiska w sejmowych komisjach28 czerwca 2018 r.

Na specjalnym posiedzeniu i w trybie pilnym Sejm skierował do dalszych prac w komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa dwie ustawy, które mają położyć kres pożarom wysypisk. Mowa o nowelizacji ustawy o odpadach i inspekcji ochrony środowiska.

28 maja 2018 r.

Ostrzejsze regulacje mają też wymusić na firmach wprowadzenie procedur, które zmniejszą prawdopodobieństwo przestępstwa

Bat na przedsiębiorstwa: do 30 mln zł kary28 maja 2018 r.

Awaria przepompowni ścieków w Gdańsku, która doprowadziła do wylania ogromnych ilości zanieczyszczeń do wód, dała Ministerstwu Sprawiedliwości impuls do przyspieszenia prac nad ustawą ułatwiającą karanie firm za skażenie środowiska i inne przestępstwa. W piątek szef resortu Zbigniew Ziobro zapowiedział, że w najbliższych tygodniach zostanie zaprezentowany projekt regulacji umożliwiających wymierzanie takim przedsiębiorstwom grzywien sięgających nawet 30 mln zł.

10 października 2017 r.

Resort środowiska, jeśli zdecyduje się na przygotowanie projektu, będzie musiał stoczyć batalię z Ministerstwem Rozwoju

Śmieciowe kontrole do wyczyszczenia10 października 2017 r.

Resort kierowany przez Jana Szyszkę chce, by inspekcja ochrony środowiska nie musiała informować przedsiębiorców o zamiarze przeprowadzenia kontroli. Eksperci są co do tej propozycji podzieleni.

Galerie