Odpady i recykling

14 kwietnia 2015 r.

Drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne stanowią własność samorządową

Śmieci przy drodze powinien posprzątać jej zarządca14 kwietnia 2015 r.

W Niedzielę Palmową pojechałam na Podlasie. Dzień był ładny, słońce świeciło, palmy kolorowe. Tylko jedno przygnębiające wrażenie: pełno śmieci w rowach. Butelki szklane i plastikowe, pudełka po papierosach, puszki po piwie. Wszystko, co można wyrzucić przez okno samochodu. Zieleń jeszcze nie ruszyła, wszystko to widać jak na dłoni. Nie pytam, dlaczego ludzie brudzą. Ale kto powinien posprzątać te pokłady śmieci? Teraz, wiosną jest najlepszy na to czas.

9 kwietnia 2015 r.

Ustawa o elektronicznych odpadach. Zapłacą za nią konsumenci?9 kwietnia 2015 r.

Oddanie zużytego sprzętu elektronicznego, będzie łatwiejsze. Ustawę przygotował resort środowiska. Niektóre organizacje odzyskujące sprzęt elektroniczny oraz sklepy, które nim handlują, krytykują pomysły resortu, które ich zdaniem nie są przełomowe. Uważają, że niektóre przepisy mogą pozostać martwe.

16 lutego 2015 r.

Zgodnie z projektowanymi regulacjami w kolejnych latach poziomy zbierania będą rosły.

Rząd chce uszczelnić system zbierania elektrośmieci16 lutego 2015 r.

Nowe prawo ma wdrażać przepisy unijnej dyrektywy ws. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE). Celem ustawy jest ułatwienie zbierania, recyklingu oraz odzysku elektrośmieci. Ma ona także uszczelnić system, tak aby takie odpady trafiały do zakładów gwarantujących prawidłowe ich przetworzenie.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama