statystyki

Dla kogo dofinansowanie na instalację baterii słonecznych?

07.12.2009, 09:52; Aktualizacja: 07.12.2009, 09:58

~ zamurami: Czy prywatny właściciel domu, lub właściciel małej firmy, może ubiegać się o dofinansowanie na instalację baterii słonecznych na swoim budynku? Gdzie ewentualnie można złożyć wniosek i jakie są warunki ewentualnego dofinansowania?

Reklama


Reklama


Witold Maziarz, rzecznik prasowy NFOŚiGW

Podczas targów POLEKO 2009 w Poznaniu, Prezes Zarządu NFOŚiGW Jan Rączka, poinformował opinię publiczną, że od września 2010 r. należy spodziewać się nowego i taniego kredytu na zakup i montaż kompletnych zestawów kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej.

Kredyty z 30% dotacją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie adresowane będą do osób fizycznych posiadających prawo do dysponowania nieruchomością, na której zamierzają zamontować zakupione kolektory słoneczne oraz wspólnot mieszkaniowych. Wysokość tego kredytu będzie mogła sięgać nawet 100% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Kredyty oferowane będą przez wybrane sieci banków, które zaoferują prostą i tanią pomoc finansową, w oparciu o umowy wynegocjowane przez Narodowy Fundusz we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. NFOŚiGW przewiduje podpisanie umów z bankami do końca czerwca 2010 r.

Wiadomo już, że środki z kredytu bankowego z dotacją NFOŚiGW wypłacane będą bezgotówkowo, bezpośrednio na konto wykonawcy lub dostawcy kolektorów słonecznych, na podstawie wystawionych faktur wystawionych na zakup i montaż tych urządzeń.

Wnioski o dotację będą składane wraz z wnioskiem o kredyt w bankach, które podpiszą umowę o współpracy z NFOŚiGW. Dotacja na spłatę części kapitału kredytu bankowego wypłacana będzie po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia.


Reklama


Źródło:Inne

Reklama

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama