Ekologia

6 lipca 2016 r.

Handlowcy przyznają, że korzystanie z różnych źródeł dostaw jest koniecznością

Ekożywność pozostanie rarytasem. Ubywa producentów zdrowego jedzenia6 lipca 2016 r.

Ubywa wytwórców zdrowego jedzenia, kurczy się też powierzchnia upraw potrzebnych do jego produkcji.Na koniec 2015 r. w produkcji żywności ekologicznej specjalizowało się 23 tys. podmiotów. To o 2,4 tys. mniej niż przed rokiem. Powierzchnia upraw ekologicznych w ciągu ostatniego roku zmniejszyła się aż o 77 tys. ha, do łącznie 580,7 tys. ha – wynika z najnowszych danych Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

6 kwietnia 2016 r.

Rząd powinien pomóc gminom w walce o czyste powietrze6 kwietnia 2016 r.

Rola centralnych organów państwa nie powinna polegać wyłącznie na wprowadzeniu rozwiązań prawnych umożliwiających samorządom ograniczanie źródeł zanieczyszczeń powietrza, ale także na ich wspieraniu – uważa rzecznik praw obywatelskich. Pismo w tej sprawie skierował do ministra środowiska.

2 kwietnia 2016 r.

Puszcza Białowieska. Fot.flickr/Frank. Vassen

Wycinka w Puszczy Białowieskiej naruszy prawo2 kwietnia 2016 r.

„Podpisanie przez Ministra Środowiska aneksu do Planu Urządzenia Lasu, który umożliwia wielokrotne zwiększenie wyrębu drewna w Puszczy Białowieskiej, narusza unijne prawo.” - mówi Agata Szafraniuk, prawnik z Fundacji ClientEarth. Wczoraj prawnicy wysłali list do ministra Szyszko,w którym zwracają uwagę, że podpisanie dokumentu jest niezgodne z prawem i apelują do niego o wycofanie się z tej decyzji.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama