Ekologia

29 września 2016 r.

pszczoły

Adoptuj pszczołę: Z winy człowieka, stosującego pestycydy, wiedzie im się coraz gorzej 29 września 2016 r.

- Ratowanie pszczół służy naszemu wspólnemu dobru. Spadek populacji tych owadów w Polsce sięga 12 proc. rocznie, ale w Belgii już 30 proc. To zjawisko można jeszcze zastopować. I warto to robić, bo pestycydy, które szkodzą pszczołom, często szkodzą również ludziom - mówi w rozmowie z gazetaprawna.pl Katarzyna Jagiełło z Greenpeace.

16 września 2016 r.

Może się nawet okazać, że nieruchomości uznawane dotychczas za bezpieczne – po wejściu w życie nowych rozporządzeń stały się zanieczyszczone

Właściciele ziemi śpią na ekologicznej bombie, która po zmianie prawa może wybuchnąć16 września 2016 r.

Pięć nowych rozporządzeń szczegółowo regulujących zasady postępowania z zanieczyszczoną ziemią, które zostały opublikowane 5 września 2016 r. i jednocześnie tego samego dnia weszły w życie, może właścicielom niektórych gruntów przydać nowych obowiązków, a przy tym zdrowo uderzyć ich po kieszeni. Wszystko dlatego, że nowe przepisy bardziej restrykcyjnie niż obowiązujące wcześniej rozporządzenia określają istotne kwestie dotyczące ich obowiązków w zakresie oczyszczania zanieczyszczonych gruntów.

29 sierpnia 2016 r.

Zużytego akumulatora nie można tak po prostu wyrzucić do śmietnika czy kosza.

Zużyty akumulator można bezpłatnie zostawić w sklepie29 sierpnia 2016 r.

Miałem problem z uruchomieniem samochodu i uznałem, że mam stary akumulator i należy go zmienić. Kupując nowy, oddałem stary, gdyż zrozumiałem, że muszę go jednocześnie zwrócić, bo inaczej nie będę miał gdzie go wyrzucić. Potem okazało się, że przyczyną awarii samochodu nie był akumulator i ten stary najprawdopodobniej był jeszcze dobry – dzieli się swoimi przejściami pan Jacek. Czy rzeczywiście musiałem oddać stary akumulator, czy to zależy od miejsca, gdzie kupuję nowy.

6 lipca 2016 r.

Handlowcy przyznają, że korzystanie z różnych źródeł dostaw jest koniecznością

Ekożywność pozostanie rarytasem. Ubywa producentów zdrowego jedzenia6 lipca 2016 r.

Ubywa wytwórców zdrowego jedzenia, kurczy się też powierzchnia upraw potrzebnych do jego produkcji.Na koniec 2015 r. w produkcji żywności ekologicznej specjalizowało się 23 tys. podmiotów. To o 2,4 tys. mniej niż przed rokiem. Powierzchnia upraw ekologicznych w ciągu ostatniego roku zmniejszyła się aż o 77 tys. ha, do łącznie 580,7 tys. ha – wynika z najnowszych danych Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

6 kwietnia 2016 r.

Rząd powinien pomóc gminom w walce o czyste powietrze6 kwietnia 2016 r.

Rola centralnych organów państwa nie powinna polegać wyłącznie na wprowadzeniu rozwiązań prawnych umożliwiających samorządom ograniczanie źródeł zanieczyszczeń powietrza, ale także na ich wspieraniu – uważa rzecznik praw obywatelskich. Pismo w tej sprawie skierował do ministra środowiska.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama