Ekologia

14 lutego 2018 r.

Gminy nie kwapią się, by ubiegać się o dofinansowanie.

Elektromobilność rozpędza się bardzo powoli14 lutego 2018 r.

Samorządy niechętnie inwestują w drogie pojazdy o napędzie elektrycznym. Jednak na mocy niedawno podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2018 r. poz. 317) nie uciekną od takich wydatków. Zgodnie z nowymi przepisami gminy powyżej 50 tys. mieszkańców będą musiały zapewnić, by 30 proc. pojazdów urzędników miało ekologiczny napęd.

14 lutego 2018 r.

Ubiegłoroczne rozporządzenie Ministerstwa Rozwoju dotyczące klas kotłów dopuszczanych do sprzedaży to tylko jeden element układanki, jaką jest walka o czystsze środowisko.

Środowiskowy wspólny front. Wszyscy chcą walczyć ze smogiem14 lutego 2018 r.

Coraz szerzej nagłaśniane w ostatnich dwóch latach alarmy antysmogowe postawiły na porządku dziennym kwestie zanieczyszczeń powietrza. I to w zasadzie jedyna korzyść ze smogu – sprawa przestała być przedmiotem zainteresowania wyłącznie ekspertów i ekologicznych aktywistów, a stała się problemem powszechnym. Do wspólnego rozwiązania

13 lutego 2018 r.

Joachim Petterson „Pszczoły" | przeł. Witold Biliński | Wydawnictwo Literackie

Owady, które zmieniają życie człowieka. „Pszczoły" Pettersona13 lutego 2018 r.

Czytaliście z wypiekami na twarzy „Historię pszczół" Mai Lunde? Nadszedł czas by dowiedzieć się więcej o tych fascynujących owadach i zaprosić je do swego ogrodu. Wydawnictwo Literackie zaprasza na pełną ciepła, usianą anegdotami opowieść i fascynującym świecie pszczół, o tym jak dalece mogą zmienić życie człowieka. To nie tylko historia powstawania pewnej pasieki, ale też pełne miłości rodzinne wspomnienie. Tę książkę wraz z Joachimem Pettersonem tworzyły jego żona Sara (autorka ilustracji zawartych w książce) oraz córki Svea i Göta, których rysunek ilustruje pełną grozy opowieść o zagubieniu królowej roju...

12 lutego 2018 r.

POMIARY ARSENU W GŁOGOWIE

Głogów w oparach toksycznego arsenu12 lutego 2018 r.

W mieście, gdzie działa należąca do KGHM huta miedzi, zawartość w powietrzu groźnego dla zdrowia pierwiastka nawet dziesięciokrotnie przekraczała normy. Rekordowe stężenia trującego pierwiastka mogą być efektem pracy pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi Głogów – wynika z informacji DGP.

31 stycznia 2018 r.

2020 rok do tego czasu Polska musi osiągnąć 50 proc. recyklingu odpadów komunalnych

Samorząd sprawdzi, czy segregujesz śmieci31 stycznia 2018 r.

 Ruda Śląska ma pomysł, jak walczyć z mieszkańcami, którzy nie sortują odpadów. To pilotażowa akcja kontroli segregowania śmieci. Ma ruszyć 1 lutego i objąć ponad 1764 gospodarstw domowych. Pilotaż ma potrwać pół roku.

29 stycznia 2018 r.

Minister Henryk Kowalczyk obawia się również ograniczenia dostępu do Puszczy lokalnym mieszkańcom, jako konsekwencji poszerzenia obszaru BPN.

Poszerzenie parku narodowego w Puszczy Białowieskiej? Nie taki diabeł straszny29 stycznia 2018 r.

Rozpatrywanie przez nowego ministra środowiska Henryka Kowalczyka możliwości poszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego daje nadzieję na wdrożenie racjonalnego scenariusza zarządzania Puszczą, zgodnie z postulatami większości przyrodników, naukowców i istotnej części lokalnych mieszkańców. Tyle że wypowiedzi ministra, szczególnie dotyczące konsekwencji ochrony parkowej dla lokalnej ludności, wskazują, iż dysponuje on niepełnym oglądem sytuacji.

Galerie

Reklama