Ekologia

19 kwietnia 2017 r.

Artykuł 20 ust. 1 obowiązującej od początku roku ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688) określa, że podmiot wprowadzający urządzenia do obrotu obowiązany jest do osiągnięcia minimalnych poziomów zbierania tych zużytych.

Koniec elektrośmiecenia. Normy ostro w górę19 kwietnia 2017 r.

Sprzedawcy sprzętu elektrycznego i elektronicznego zmiany odczują już w najbliższym roku. Przede wszystkim w postaci uderzenia po kieszeni, gdyż przyjęte w projekcie rozporządzenia ministra środowiska progi wydają się wysokie. Z drugiej jednak strony podyktowane są one naszymi zobowiązaniami unijnymi.

13 kwietnia 2017 r.

Święta Wielkiejnocy to czas szczególny - to okres spotkań z bliskimi, czas religijnej zadumy, ale też okres, w którym marnowane jest szczególnie dużo żywności.

Czas skończyć z marnowaniem żywności - rusza akcja Greenpeace13 kwietnia 2017 r.

Każdego roku w Polsce marnuje się co najmniej 9 mln ton żywności. Równo rok temu premier Beata Szydło zapowiedziała rozwiązanie tego problemu. Prace nad ustawą o przeciwdziałaniu temu zjawisku bardzo się przeciągają. Greenpeace Polska rozpoczyna akcję #NieMarnujemy, w której namawia polityków, aby przyjęli prawo, które skutecznie ograniczy wyrzucanie żywności i sprawi, że jedzenie trafi do potrzebujących.

6 kwietnia 2017 r.

Zdaniem ekspertów po precedensowym wyroku TSUE polskim rządzącym powinna zapalić się czerwona lampka ostrzegawcza

Bułgaria przegrała ze smogiem i Unią. Polska następna?6 kwietnia 2017 r.

 Trybunał Sprawiedliwości UE pokazał wczoraj żółtą kartkę największemu trucicielowi Europy. W precedensowym wyroku orzekł, że Bułgaria od wielu lat nie wywiązuje się ze swoich obowiązków w kwestii ochrony powietrza, czym łamie unijne prawo. To szczególnie zła wiadomość dla Polski.

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama