Ekologia

15 listopada 2017 r.

Średnie źródła spalania już dzisiaj wymagają uzyskania pozwoleń środowiskowych lub zgłoszenia. Teraz informacje o takich źródłach będą gromadzone w jednym rejestrze.

Średnim kotłowniom grożą kary15 listopada 2017 r.

Nadchodzą trudne czasy dla starostw i dla średnich kotłowni, często ogrzewających osiedla mieszkaniowe. To wszystko za sprawą wchodzącej 27 listopada w życie nowelizacji prawa ochrony środowiska.

9 listopada 2017 r.

Zdaniem MŚ nie ma bezpośredniego związku między wydawaniem pozwoleń a rozstrzygnięciem batalii sądowej między wojewodą a władzami Mazowsza

Śmieciowa bomba. Ministerstwo rysuje scenariusze9 listopada 2017 r.

 W zależności od tego, jak rozstrzygnie się sądowy konflikt na linii wojewoda – urząd marszałkowski, obowiązywać będzie nowy lub stary plan gospodarki odpadami. Pozwolenia na działalność instalacji przetwarzających śmieci powinny być za każdym razem rozpatrywane indywidualnie – tak można podsumować stanowisko resortu środowiska na temat problemu śmieciowego rosnącego na Mazowszu. Wczoraj opisaliśmy go szeroko na łamach DGP.

8 listopada 2017 r.

Mazowsze w swoich problemach nie jest osamotnione

Na Mazowszu tyka śmieciowa bomba8 listopada 2017 r.

Problem z zagospodarowaniem odpadów, wyższe koszty ich odbioru, ogromne straty przedsiębiorców i wreszcie fala pozwów sądowych – takie mogą być niebawem skutki prawnych przepychanek między wojewodą a samorządem woj. mazowieckiego.

31 października 2017 r.

KIO zajmowała również stanowisko odnoszące się bezpośrednio do wspomnianej przez czytelnika normy

KIO o konieczności dbania o ekologię: Wymaganie normy Euro 6 od śmieciarki to nie przesada31 października 2017 r.

Chciałbym wystartować w organizowanym przez jednostkę samorządu terytorialnego przetargu na świadczenie usługi odbioru i wywozu odpadów komunalnych. Urzędnicy wprowadzili zastrzeżenie, że pojazdy wykorzystywane w ramach realizacji zamówienia mają spełniać europejski standard emisji spalin Euro 6. Przecież to, czy śmieciarka spełnia określone normy emisji spalin, nie wpływa na jakość usług. Czy taki wymóg nie jest nieproporcjonalny i bezzasadny w kontekście usługi, która ma być świadczona?

10 października 2017 r.

Resort środowiska, jeśli zdecyduje się na przygotowanie projektu, będzie musiał stoczyć batalię z Ministerstwem Rozwoju

Śmieciowe kontrole do wyczyszczenia10 października 2017 r.

Resort kierowany przez Jana Szyszkę chce, by inspekcja ochrony środowiska nie musiała informować przedsiębiorców o zamiarze przeprowadzenia kontroli. Eksperci są co do tej propozycji podzieleni.

4 października 2017 r.

Czy zmiany zachodzące w naszej energetyce będzie można porównać z czasem do niemieckiego „Energiewende”, czyli rozpoczętej ponad 30 lat temu transformacji energetycznej?

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Rachunek za walkę o lepszą planetę4 października 2017 r.

Polityka klimatyczna to wyzwanie głównie dla konsumentów i biznesu. Trzeba będzie za nią zapłacić. Pytanie brzmi tylko: jak dużo. Polska transformacja energetyczna będzie niemałym wyzwaniem, bo jak na razie w sprawie naszego uzależnienia od węgla chcemy działać w myśl zasady „jak zjeść ciastko i mieć ciastko”.

Galerie

Reklama