Ekologia

3 lipca 2018 r.

Odpady

Pakiet odpadowy wymaga poprawek; wraca do komisji środowiska3 lipca 2018 r.

Tzw. pakiet odpadowy, na który składają się projekty nowel o Inspekcji Ochrony Środowiska i o odpadach wraca do sejmowej komisji środowiska. W trakcie wtorkowej debaty w Sejmie do projektu zgłoszono poprawki; m.in. taką, by firmy odpadowe mogły prowadzić działalność na gruntach dzierżawionych.

29 czerwca 2018 r.

Chodzi o to, aby mieszkaniec jako właściciel czuł się odpowiedzialny. Niestety, często pokutuje opinia, że jak coś jest za darmo, to nie jest nic warte i nie ma co tego szanować – dodaje nasz rozmówca.

Rząd stawia na termomodernizację. Jednak bez samorządów to się nie uda29 czerwca 2018 r.

Ma być mniej smogu i mniejsze zużycie energii. Wkrótce w najbardziej zanieczyszczonych gminach ma ruszyć rządowy pilotaż programu termomodernizacyjnego. Ma to pomóc w sprawnej wymianie starych pieców, powodujących niską emisję, i w dociepleniu domów, tak by do ogrzewania zużywać mniej energii. Jednak sukces projektu w dużej mierze uzależniony jest od sprawności poszczególnych samorządów.

28 czerwca 2018 r.

Duże kontrowersje wzbudza też obowiązek posiadania na własność gruntów, na których mają być gromadzone odpady

Śmieci i ochrona środowiska w sejmowych komisjach28 czerwca 2018 r.

Na specjalnym posiedzeniu i w trybie pilnym Sejm skierował do dalszych prac w komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa dwie ustawy, które mają położyć kres pożarom wysypisk. Mowa o nowelizacji ustawy o odpadach i inspekcji ochrony środowiska.

Galerie