żłobek

Żłobek – zakład opiekuńczo-wychowawczy dla dzieci w wieku od 6 tygodni do około trzech lat, których rodzice lub opiekunowie pracują poza domem.


 • Nasze dzieci to największe pierdoły na świecie? Hodujemy zombi, które nie wiedzą kim są

  Nasze dzieci to największe pierdoły na świecie? Hodujemy zombi, które nie wiedzą kim są

  Hodujemy zombi, które nie wiedzą, kim są i dokąd zmierzają. Żyją w tyranii optymizmu, przekonane, że mogą wszystko, że mają równe szanse, że wystarczy chcieć, by mieć. A nie potrafią poradzić sobie nawet z komarem, a co dopiero z krytyką czy wzięciem odpowiedzialności za innych

  czytaj więcej

 • PIT 2015: Nowe zwolnienia z podatku dochodowego

  PIT 2015: Nowe zwolnienia z podatku dochodowego

  Zgodnie z wchodzącymi po 1 stycznia przepisami, daniny nie będą musiały płacić osoby, które otrzymały zasiłek macierzyński przyznawany podstawie ustawy o ubezpieczeniach społecznych rolników.

  czytaj więcej

 • 500 zł na dziecko i ulga w PIT: Jakie podatkowe zmiany prorodzinne od 2016?

  500 zł na dziecko i ulga w PIT: Jakie podatkowe zmiany prorodzinne od 2016?

  Ulga na dzieci w PIT, możliwość rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dziecko, zapowiadane 500 zł na każde dziecko – to nie jedyne zmiany podatkowe na przyszły rok. Będzie jeszcze preferencja związana z opieką nad dziećmi pracowników.

  czytaj więcej

 • PIT 2015. Jak poradzić sobie z nim od 1 stycznia 2016

  PIT 2015. Jak poradzić sobie z nim od 1 stycznia 2016

  Zmiany, które wejdą w życie za trzy tygodnie, będą dotyczyły płatników i podatników. Obejmą nie tylko zatrudnionych na umowę o pracę, lecz także uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych

  czytaj więcej

 • Podatki 2016: Przegląd najważniejszych zmian

  Podatki 2016: Przegląd najważniejszych zmian

  Zmiana ordynacji podatkowej, rozszerzenie katalogu ulg i przychodów nieobjętych podatkiem, nowe formularze, uproszczone procedury i wyższe odsetki od zaległych podatków to tylko część zmian, które w 2016 roku obowiązywać będą płatników i podatników.

  czytaj więcej

 • Można już składać wnioski o dotacje z programu „Maluch”

  Można już składać wnioski o dotacje z programu „Maluch”

  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wcześniej niż w latach ubiegłych rozpoczęło konkurs, w którym samorządy mogą ubiegać się o pieniądze na utrzymanie lub zakładanie żłobków i klubów dziecięcych.

  czytaj więcej

 • Można otrzymać dotację na prywatny żłobek

  Można otrzymać dotację na prywatny żłobek

  Od września prowadzę miniżłobek dla 15 dzieci. Moja placówka spełnia wszystkie wymogi i jest zarejestrowana w urzędzie miasta. Nie otrzymuję jednak żadnego dofinansowania na ten cel z budżetu samorządu i muszę opierać się tylko na opłatach od rodziców. Dowiedziałam się od jednego z urzędników, że swoje dotacje przyznaje Ministerstwo Pracy w ramach programu „Maluch”. Czy w 2016 r. też będzie możliwość uzyskania takiego wsparcia – pyta pani Natalia.

  czytaj więcej

 • Eksperci: Obniżenie wieku emerytalnego to błąd

  Eksperci: Obniżenie wieku emerytalnego to błąd

  Celem złożonej przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli jest obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Obecnie wiek emerytalny wynosi 67 lat niezależnie od płci, podnoszony jest stopniowo - kobiety osiągną go w 2040 r. a mężczyźni w 2020.

  czytaj więcej

 • 500 zł na dziecko: Zalety i wady programu

  500 zł na dziecko: Zalety i wady programu

  Jak podkreślił doktor Paweł Kubicki ze Szkoły Głównej Handlowej zaletą tego programu jest to, że priorytetem jest polityka rodzinna i wsparcie zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Wadą zaś przede wszystkim wysokie koszty, jakie trzeba ponieść na jego realizację . Zaznaczył, że mamy do czynienia z marnotrawstwem pieniędzy wyrzuconych na projekt, który nie przeszedł żadnego pilotażu. Dodał, że wydajemy bardzo dużo pieniędzy nie mając danych, jakie to przyniesie efekty.

  czytaj więcej

 • Rafalska: Rząd będzie mógł waloryzować świadczenia z programu 500+

  Rafalska: Rząd będzie mógł waloryzować świadczenia z programu 500+

  Program "Rodzina 500 plus" ma zacząć działać od 1 kwietnia. Zakłada przekazywanie nieopodatkowanych 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymać mają wsparcie także na pierwsze dziecko. W piątek kończą się konsultacje społeczne w sprawie programu.

  czytaj więcej

 • Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

  Komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

  Kolejne nowelizacje przepisów ustawy o CIT są związane z co najmniej trzema tendencjami w krajowym i międzynarodowym (unijnym) systemie prawnym. Pierwsza to wdrażanie nowych rozwiązań, które mają na celu realizację określonych założeń. Do tej grupy można zaliczyć całkowicie nowe zasady dokumentowania transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi, które można nawet określić mianem nowej filozofii w takich rozliczeniach.

  czytaj więcej

 • Dlaczego 500 zł na dziecko nic nie zmieni na plus? "Dezaktywizacja zawodowa kobiet wzrośnie"

  Dlaczego 500 zł na dziecko nic nie zmieni na plus? "Dezaktywizacja zawodowa kobiet wzrośnie"

  Program „Rodzina 500 plus” może spowodować chwilowy wzrost liczby urodzeń w niektórych grupach społecznych, lecz nie wpłynie na stałe podniesienie współczynnika dzietności. Zwiększy się natomiast dezaktywizacja zawodowa kobiet a tradycyjny model rodziny w Polsce ulegnie umocnieniu – to główne wnioski z debaty „500 złotych a polityka rodzinna” organizowanej przez Towarzystwo Ekonomistów Polskich.

  czytaj więcej

 • Ulga prorodzinna przysługuje razy dwa

  Ulga prorodzinna przysługuje razy dwa

  Pracodawca może przekazać pracownikowi na opiekę nad dzieckiem dwa świadczenia. Jedno z funduszu socjalnego, drugie ze środków obrotowych. Pracownik też skorzysta dwukrotnie.

  czytaj więcej

 • "Rodzina 500+" trafi do Sejmu. PiS broni projektu, opozycja zgłasza poprawki

  "Rodzina 500+" trafi do Sejmu. PiS broni projektu, opozycja zgłasza poprawki

  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przedstawia założenia programu "Rodzina 500+". Opozycja ma do nich zastrzeżenia. Sejm zajmie się projektem ustawy na najbliższym posiedzeniu, w przyszły wtorek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne