« Powrót do artykułu

Reforma oświaty: Co czeka nauczycieli gimnazjów

Nauczyciel likwidowanego gimnazjum w pierwszej kolejności może przejść w stan nieczynny.

nauczycielka

żródło: ShutterStock

Nauczyciel może wyrazić zgodę na ograniczenie zatrudnienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • qwerty(2017-08-12 20:16) Zgłoś naruszenie 193

  Pracuję 24 lata w szkolnictwie. Jest coraz gorzej. zatrudniania są tylko " znajomi króliczka ( czyt. dyrektora, viecedyr., wójta)" od sprzataczek, kucharek, wożnych po nauczycieleki. A jak znajomi to ponad etat każdy pracuje. Jeżeli wszystkim nauczycielom dać po 18 godz, bez tzw. nadgodzin to ŻADEN NAUCZYCIEL z gimnazjum nie straviłby pracy. Skończyć z kolesiostwem z szkolnictwie!!!! niech się ktoś za to zabierze. TO zakrawa na kolejnaą AFERĘ. Dziennikarze rozpytajcie po wsiach kto jest zatrudniany w szkołach, macie afery na tacy podane !

  Odpowiedz
 • Aga (2017-08-12 11:50) Zgłoś naruszenie 1016

  Do naszej sp włączono gimnazjum i nauczyciele ( niemal wszyscy) mają nie tylko etat, ale i nadgodziny. Wiem, bo robiłam sobie na radzie notatki. Dlatego ciszej nad tą reformą, bo jeszcze wyda się, ile takich nadgodzin jest w skali kraju i ile to etatów. Marne etaty mają tylko nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Równość? Nigdy, odkąd pracuję.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • ************************(2017-08-12 15:27) Zgłoś naruszenie 814

  u nas to samo. Większość nauczycielek ma nadgodziny!!! skandal !!! dlaczego OP na to pozwala, przecież widzą arkusze. W tym roku ZNP je zatwierdzało i tez to widzieli....skandal!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama