« Powrót do artykułu

PAN pozywa swojego pracownika. Za działanie na niekorzyść instytucji, czy za łamanie obowiązujących zasad?

Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk złożył zawiadomienie do prokuratury, że dr Kamil Kulesza działa na niekorzyść instytucji. Naukowiec i jego współpracownicy wystąpili do sądu o zapłatę należnych wynagrodzeń. W perspektywie są kolejne pozwy: o bezprawne wykorzystanie własności intelektualnej. A jeszcze niedawno kierowane przez dr. Kuleszę Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów (CZMIS) było perełką w PAN-owskiej koronie, powodem do chluby. Teraz PAN postanowił dzieło Kuleszy zniszczyć. Dlaczego? Co się wydarzyło? Kto jest winny? Zastępy prawników będą udowadniać racje reprezentowanych przez siebie stron. Ja po prostu opowiem tę historię, w której tle, oprócz nauki, są pieniądze (duże) i zwyczajna ludzka zawiść.

Pałac Staszica

żródło: ShutterStock

Pałac Staszica

statystyki

Komentarze (11)

 • user(2017-04-01 23:45) Zgłoś naruszenie 153

  Podobna sytuacje mialem jak pracowalem w szkole ponadgimnazjalnej (sredniej) gdzie miala byc podpisana wspolpraca dyrektora szkoly z Rektorem jednej z Politechnik w naszym kraju. Przelozony (dyrektor) zapewnial, ze podisze umowe z Politechnika a ja mialem byc lacznikiem szkoly z uczelnia techniczna. Umowa byla podpisana przez Rektora i przeslana do szkoly dostalem informacje na meila z Politechniki a ja tego samego dnia sie dowiedzialem, ze mnie zwalniaja. Odpisalem do Politechniki w meilu, ze mnie zwolnili. Politechnika nie wyslala umowy do szkoly, zdziwieni byli decyzja mojego owczesnego przelozonego. Chcialem pokazac mlodziezy, zarazic pasja do techniki wykozystujac swoje znajomosci to dostalem po tylku. Moj byly przelozony to aktywny dzialacz PiS-u. Pan doktor powinien jak najszybciej uciekac do prywatnego biznesu zamiast walczyc z glupota. W tym kraju w firmach panstwowych i samorzadowych jak sie nie ma legitymacji PiS nic sie nie da zrobic i szkoda swojego zdrowia. Tylko koni zal.

  Odpowiedz
 • sceptyk(2017-04-01 21:09) Zgłoś naruszenie 136

  NO cóż dr Kulesza jest polakiem czyli nie ma prawa do godziwych pieniędzy którymi chyba jeszcze do tego się nie dzielił do tego jeszcze bezczelnie nie kradł i mało zarabiał

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • GORYL(2017-04-01 12:19) Zgłoś naruszenie 122

  Niech ten spór rozstrzygnie niezawisły sąd, bo jak życie uczy, to każda ze stron ma swoją rację, prawdę.

  Odpowiedz
 • Asd(2017-04-01 10:06) Zgłoś naruszenie 63

  RaChunek na Boga!!

  Odpowiedz
 • Marek(2017-04-04 09:54) Zgłoś naruszenie 55

  5 lat działalności Centrum, to wystarczający czas na rozkręcenie biznesu innowacyjnych badań i ich zastosowań w gospodarce. Po tym czasie rozruchu ostatecznie Centrum Kuleszy powinno przestać być workiem bez dna dla pieniędzy budżetowych, chyba powinno się samofinansować? Niestety nie widać, aby Kulesza miał jakieś wartościowe osiągnięcia pozwalające na samofinansowanie, ma jedynie duże roszczenia.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • kolega(2017-05-07 06:09) Zgłoś naruszenie 32

  Ten Kulesza to cwaniak, który udaje matematyka. To całe centrum to taka słaba firma konsultingowa. Po co państwo miałoby się do tego dokładać? Żadna nauka się tam nie dzieje.

  Odpowiedz
 • dd(2017-04-02 19:11) Zgłoś naruszenie 23

  ale to norma w tym kraju.. na tym właśnie polega zajmowanie niby mało płatnych stanowisk w nauce? :-)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama