Uczniowie

1 grudnia 2017 r.

nauczycielka

Wystarczy jeden toksyczny rodzic, by nauczyciele myśleli o zmianie pracy1 grudnia 2017 r.

Bo nikt nie uczy ich kontaktów z klientem, który przychodzi na wywiadówkę z awanturą. Dostałam kilka e-maili od rodziców studentów pierwszego roku weterynarii z pytaniem, kiedy będzie wywiadówka. Odpowiedziałam, że natychmiast, jak tylko przedstawią mi oświadczenia dzieci, że się na to zgadzają – opowiada wykładowczyni z warszawskiej SGGW.

14 września 2017 r.

Nieprawidłowości wskazywane przez związkowców potwierdzają dyrektorzy jednostek dla nieletnich, którzy z obawy o stanowisko proszą o anonimowość

Źle z reformą oświaty w poprawczakach14 września 2017 r.

Dyrektorzy zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich alarmują, że zarządzane przez nich placówki nie są dostosowane do nowych wymogów. Dopiero po interwencjach DGP Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło stosowne działania.

5 września 2017 r.

W przypadku uczniów z różnymi rodzajami niepełnosprawności, realizujących edukację w szkole ogólnodostępnej, przedłużenie okresu nauki zostało zagwarantowane w par. 5 rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych

Dyskryminacja uczniów szkół artystycznych5 września 2017 r.

Rzecznik praw dziecka uważa, że możliwość przedłużenia okresu nauki uczniom z różnymi rodzajami niepełnosprawności powinna być dostępna dla wszystkich dzieci – również tych uczących się w szkołach artystycznych.

Reklama