Szkolnictwo wyższe

18 kwietnia 2018 r.

Ekstraklasa politechnik 2018. Którą uczelnię wybrać?18 kwietnia 2018 r.

Kto chce być wybitnym informatykiem, powinien studiować w krakowskiej AGH, najlepszym budowniczym – na Politechnice Wrocławskiej, komu marzy się mistrzostwo w zarządzaniu – niech kieruje kroki na Politechnikę Śląską. A kto ma ambicję perfekcyjnego opanowania chemii, dobrze, by podjął studia na Politechnice Warszawskiej.

18 kwietnia 2018 r.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

Akademicy listy piszą. Przeciwko reformie Gowina18 kwietnia 2018 r.

Naukowcy wystosowali list otwarty do parlamentarzystów, którego współautorem jest prof. Jarosław Płuciennik z Uniwersytetu Łódzkiego. Do tej pory podpisało się pod nim ponad 300 osób. „Fakt, że szefowi resortu nauki udało się formalnie przekonać wiele organizacji rektorskich, nie oznacza pełnej akceptacji środowiskowej”– wskazują autorzy petycji.

3 kwietnia 2018 r.

Oprócz kwestii dotyczących wieku emerytalnego w wykazie proponowanych zmian znalazły się też przepisy dotyczące rad uczelni.

Środowisko naukowe za równym wiekiem akademików3 kwietnia 2018 r.

Przywrócenie w projekcie ustawy 2.0 zapisu zrównującego do 65 lat wiek emerytalny nauczycieli akademickich bez względu na ich płeć to jedna z sugerowanych zmian zawartych w raporcie przygotowanym przez Komisję ds. Strategicznych Problemów Szkolnictwa Wyższego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.