Szkolnictwo wyższe

27 marca 2017 r.

Wicepremier w trakcie wizyty w Lesznie spotkał się też m.in z przedstawicielami lokalnego biznesu

Gowin: Chcemy wspierać kształcenie dualne27 marca 2017 r.

Model kształcenia dualnego może liczyć na nasze wsparcie – zapewnił w poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Wicepremier podkreślił wagę tego typu uczelni dla rynku pracy i lokalnych społeczności.

2 marca 2017 r.

Czy rzeczywiście większość problemów nauki i szkolnictwa wyższego można rozwiązać, zwiększając finansowanie i zmieniając sposób dystrybucji tych środków?

Debata DGP o szkolnictwie wyższym: Dokładanie pieniędzy do nieefektywnego systemu nie ma sensu2 marca 2017 r.

Na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego trzy zespoły – z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytutu Allerhanda – przygotowały już nowe projekty założeń ustaw dla uczelni. Na ich podstawie resort nauki opracuje własny projekt ustawy. O tym, jak ma wyglądać szkolnictwo wyższe, rozmawiali uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP.

1 marca 2017 r.

Krytykę tradycyjnych metod kształcenia uniwersyteckiego potwierdzają badania.

Kleiber: Uniwersytet bez wykładów. Znak czasów1 marca 2017 r.

Czytam wypowiedź pani dziekan ważnego wydziału na słynnym bostońskim MIT. Zamiast spodziewanych przeze mnie pochwał pod adresem jednej z najlepszych uczelni świata, profesor informuje o rezygnacji z pracy na rzecz zaangażowania się w budowę nowatorskiego uniwersytetu, bazującego na kompletnie nowych zasadach. Idea przedstawia się następująco: przebywający w wielkiej, otwartej przestrzeni studenci koncentrują się na rozwiązywaniu trudnych problemów dyktowanych przez życiową praktykę. A merytoryczną pomoc uzyskują nie od profesorów, ale z internetu.

23 lutego 2017 r.

Czy odpracowywanie studiów jest zgodne z prawem

Czy odpracowywanie studiów jest zgodne z prawem23 lutego 2017 r.

Wicepremier Jarosław Gowin, odżegnując się od pomysłu wprowadzenia odpłatnych niektórych kierunków studiów, przyznaje, że warto byłoby zastanowić się nad odpłatnością za medycynę – w formie odpracowania. Czy to zgodne z konstytucją?

Prawo na co dzień

Reklama