Oświata

28 marca 2017 r.

Zalewska: Generalnie sieć szkół jest już gotowa28 marca 2017 r.

Mamy jeszcze kilka gmin, z którymi rozmawiamy, natomiast generalnie sieć szkół już została przekształcona - powiedziała we wtorek w TVP1 minister edukacji Anna Zalewska. Poinformowała, że resort chce dodatkowo wartościować nauczanie w trybie jednozmianowym.

27 marca 2017 r.

Po decyzji PiS o zniesieniu obowiązku szkolnego dla sześciolatków i pozostawieniu wyboru rodzicom ci skorzystali z okazji i w dominującej większości pozostawili dzieci w przedszkolach.

Rachunek za odwrócenie reformy obniżenie wieku szkolnego. Granie sześciolatkami będzie kosztowało 3 mld zł27 marca 2017 r.

Z analizy wydatków resortu edukacji związanych z reformą wynika, że przez kolejne osiem lat ministerstwo będzie musiało co roku wykładać średnio 375 mln zł za to, że wstrzymało obowiązek posyłania sześciolatków do szkół. Tyle będzie dodatkowo kosztowało utrzymanie jednego nielicznego rocznika do końca podstawówki.

18 marca 2017 r.

Minister Anna Zalewska wiele zjawisk trafnie diagnozuje. Jednak to, co proponuje, nie ma żadnego związku z tym, co diagnozuje jako problem 0 mówi Porębski.

Porębski o reformie oświaty: To nauczyciele i samorządy zajmą się dziećmi, a nie Zalewska, która sobie coś zapisała w ustawie18 marca 2017 r.

Nauczyciele nie zostawią dzieci, samorządy też staną na głowie, by szkoły jakoś dostosować. To oni będą pracować nad zmianami, a nie minister edukacji Anna Zalewska, która sobie coś zapisała w ustawie, a w dodatku nie dała na to pieniędzy - mówi prawnik Olgierd Porębski, lider protestu rodziców przeciwko reformie oświaty.

13 marca 2017 r.

Mirosław Mazanec

Mazanec: Dzieci a polityka13 marca 2017 r.

Jeśli ktoś w piątek nie posłał dziecka do szkoły w ramach protestu przeciwko reformie edukacji, zrobił źle. Prawo i Sprawiedliwość na takiej formie protestu nie ucierpi. Ucierpią tylko uczniowie.

Prawo na co dzień

Reklama