Oświata

14 czerwca 2018 r.

Prace nad reformą szkolnictwa wyższego przygotowaną przez MNiSW są już na finiszu.

Ustawa 2.0 - szansa czy zagrożenie dla uczelni14 czerwca 2018 r.

Prace nad reformą szkolnictwa wyższego przygotowaną przez MNiSW są już na finiszu. Obecnie projekt znajduje się w Sejmie. Zapytaliśmy dziekanów, których wydziały uplasowały się w czołówce naszego rankingu, o to, jak zaproponowane rozwiązania wpłyną na uczelnie wyższe i ich autonomię. Poprosiliśmy także o wskazanie pozytywnych i najmniej trafionych regulacji.

7 czerwca 2018 r.

Powyższego stanowiska nie zmienia argument nauczyciela, który wskazywał, że w jeszcze za maj wypłacono mu wynagrodzenie

Poradnia oświatowa z dnia 7 czerwca 2018 roku7 czerwca 2018 r.

Kiedy stosunek pracy katechety ulegnie rozwiązaniu? Czy trudności z utworzeniem klasy integracyjnej uzasadniają zawarcie umowy terminowej z nauczycielem? Jaki kurs daje uprawnienia do nauki języka angielskiego w szkole? Co dzieje się z zatrudnieniem nauczyciela w razie prawomocnego skazania?

7 czerwca 2018 r.

W naukach ścisłych mówi się o chilly climate, czyli nieprzyjaznym klimacie dla kobiet

Krzaklewska: Dziurawy rurociąg wyrzuca kobiety z nauki [WYWIAD]7 czerwca 2018 r.

- Kobietom na uczelniach przydzielane są często czasochłonne zajęcia administracyjne, które odrywają je od głównej ścieżki badawczej. Muszą się też bardziej wykazać, żeby być ocenione na tym samym poziomie co mężczyźni - mówi w wywiadzie dla DGP Ewa Krzaklewska, dr socjologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

7 czerwca 2018 r.

Zmiany to efekt reformy edukacji. Choć minister Anna Zalewska przekonywała, że uczniowie nie zauważą różnicy, praktyka pokazała, że jest inaczej

Zamieszanie w kształceniu niepełnosprawnych: Nowe prawo ma chronić dzieci, a w rzeczywistości może im zaszkodzić7 czerwca 2018 r.

Zgodnie z nową ustawą o finansowaniu oświaty subwencja przekazana na uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub zajęć rewalidacyjno-wychowawczych może być wykorzystana tylko na pokrycie wydatków bezpośrednio związanych z ich nauką i terapią. Choć takiej zmiany od dawna domagali się rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, dyrektorzy placówek ostrzegają, że zmiana może obrócić się przeciwko nim.

6 czerwca 2018 r.

30 LISTOPAD PIĄTEK - tego dnia minie ostateczny termin na przyjmowanie wniosków

Wyprawka 300+ aż do 20. roku życia6 czerwca 2018 r.

 Zbieranie wniosków w szkołach, domach kultury, a nawet w galeriach handlowych. Możliwość przesłania dokumentacji przez internet i wydłużenie pracy urzędników. Rodzice nie powinni mieć problemów z załatwieniem formalności związanych ze szkolną wyprawką, która będzie przysługiwała każdemu uczniowi do 20. roku życia.