Nauczyciele

18 marca 2017 r.

Minister Anna Zalewska wiele zjawisk trafnie diagnozuje. Jednak to, co proponuje, nie ma żadnego związku z tym, co diagnozuje jako problem 0 mówi Porębski.

Porębski o reformie oświaty: To nauczyciele i samorządy zajmą się dziećmi, a nie Zalewska, która sobie coś zapisała w ustawie18 marca 2017 r.

Nauczyciele nie zostawią dzieci, samorządy też staną na głowie, by szkoły jakoś dostosować. To oni będą pracować nad zmianami, a nie minister edukacji Anna Zalewska, która sobie coś zapisała w ustawie, a w dodatku nie dała na to pieniędzy - mówi prawnik Olgierd Porębski, lider protestu rodziców przeciwko reformie oświaty.

16 lutego 2017 r.

By uniknąć kłopotów, samorządy mogą próbować tak ustalić sieć swoich szkół, by zakładała ona objęcie jak największych obszarów

Reforma edukacji: Nauczyciele walczą o szkoły karciane16 lutego 2017 r.

ZNP chce wykorzystać prace nad siatką szkół do przywrócenia w gminach placówek samorządowych. Radni gmin mają czas do 31 marca na podjęcie uchwał w sprawie nowych sieci szkół. Wcześniej ich projekty muszą być zaopiniowane przez kuratora i oświatowe związki zawodowe.

2 lutego 2017 r.

Centralny Rejestr Orzeczeń Dyscyplinarnych (CROD), zawierający informacje o przewinieniach nauczycieli dostępne dla ogółu szkół rekrutujących pedagogów w całej Polsce, miał zacząć w pełni funkcjonować już od 1 stycznia.

MEN zna grzechy nauczycieli. I co z tego2 lutego 2017 r.

Centralny rejestr orzeczeń dyscyplinarnych już funkcjonuje, ale z powodu chaosu nie wszyscy wiedzą, jak otrzymać z niego zaświadczenie. Pedagodzy i dyrektorzy nie wiedzą, jak uzyskiwać z niego informacje. Dodatkowo ci ostatni boją się odpowiedzialności za zatrudnienie osoby bez odpowiedniego zaświadczenia.

Prawo na co dzień

Reklama