statystyki

Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi: część matematyczno-przyrodnicza

14.11.2012, 14:18; Aktualizacja: 14.11.2012, 14:19
Uczniowie

Uczniowieźródło: ShutterStock

14 listopada zakończyła się druga, matematyczno-przyrodnicza część próbnego egzaminu dla gimnazjalistów - diagnoza wiedzy i umiejętności uczniów trzecich klas gimnazjów. Sprawdź arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi.

Reklama


Reklama


Egzamin próbny z wiedzy matematyczno-przyrodnicza został podzielony na dwie części. Uczniowie jako pierwszy dostali blok zadań z nauk przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii. Następnie przystąpili do bloku zadań z matematyki.

W 82 losowo wybranych gimnazjach po zakończeniu próbnych egzaminów eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych wspólnie z nauczycielami przeanalizują prace uczniów. Będą też zbierać opinie gimnazjalistów i nauczycieli na temat trudności zadań.

W roku szkolnym 2012/2013 - egzamin przeprowadzony zostanie w dniach: 23, 24 i 25 kwietnia. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będą mogli do niego przystąpić w terminie kwietniowym będą zdawać go w dniach 3, 4 i 5 czerwca. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

Wyniki egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będą miały wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej; może się on ubiegać o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama