statystyki

Biurokracja zamiast rekreacji: Rygorystyczne zasady finansowego rozliczania wycieczek szkolnych

autor: Klara Klinger, Artur Radwan20.09.2017, 07:35; Aktualizacja: 20.09.2017, 08:17
Obóz, kolonie, wyjazd

W wielu warszawskich szkołach wycieczki zostały na razie odwołane.źródło: ShutterStock

Wycieczka szkolna w tym roku? Z tym może być kłopot, przynajmniej w warszawskich placówkach. Stołeczne Biuro Edukacji wprowadziło rygorystyczne zasady rozliczania się z finansów.

Urząd miasta zakazuje nauczycielom angażowania się w organizowanie wyjazdów dla uczniów. To szkoła musi założyć osobny rachunek, przewidzieć wcześniej kwotę, która będzie konieczna, i tylko dyrektor może zawrzeć umowę z biurem podróży czy innym organizatorem wycieczek. Powodem takich obostrzeń są napływające do Biura Edukacji sygnały dotyczące nieprawidłowości związanych z rozliczaniem wyjazdów i wycieczek organizowanych dla uczniów przez placówki oświatowe.

– Z wyjazdami w tym roku może być krucho – przyznaje przedstawiciel rady rodziców jednej z warszawskich podstawówek. Jak tłumaczy, jedną z przeszkód organizacji wyjazdów w tym roku może być brak czasu na zgłoszenie zwiększenia planu wydatków na tego typu imprezy.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane