Zalewska nie wierzy w redukcję etatów: Przekształcenia szkół generują dodatkowe miejsca pracy

05.09.2017, 08:56; Aktualizacja: 05.09.2017, 09:35
"Dyrektorzy szkół i samorządowcy mają obowiązek zgłaszania do kuratora wolnych miejsc pracy w szkołach, w tej chwili w tej bazie jest jeszcze 8 tys. wolnych miejsc pracy" - powiedziała Zalewska.

"Dyrektorzy szkół i samorządowcy mają obowiązek zgłaszania do kuratora wolnych miejsc pracy w szkołach, w tej chwili w tej bazie jest jeszcze 8 tys. wolnych miejsc pracy" - powiedziała Zalewska.źródło: PAP
autor zdjęcia: Darek Delmanowicz

Przekształcenie generują dodatkowe miejsca pracy, pojawi się prawie 10 tys. dodatkowych miejsc pracy dla nauczycieli - oświadczyła we wtorek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • dziki(2017-09-05 09:26) Zgłoś naruszenie 110

    Zalewska szacuje ilość nauczycieli na podstawie oddziałów, ilości dzieci itd Broniarz ma rzeczywiste dane zabrane ze szkół. I stąd taka rozbieżność. Niestety władza lubuje się w szacunkach a nie rzeczywistości.

    Odpowiedz
  • Gog(2017-09-05 11:20) Zgłoś naruszenie 80

    W mojej szkole zwolniono dwie osoby. Samorząd wypłacił odprawy i zgłosi się po zwrot do MEN.

    Odpowiedz
  • Gog(2017-09-06 08:45) Zgłoś naruszenie 70

    Ale wielu nauczycieli nie otrzymało godzin tylko wypowiedzenia.

    Odpowiedz
  • JK(2017-09-06 06:04) Zgłoś naruszenie 60

    1/3 etatu fizyki w Suwałkach, 1/3 etatu fizyki w Jeleniej Górze i 1/3 etatu fizyki w Radomiu dają razem 1 etat fizyki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ala(2017-09-06 16:58) Zgłoś naruszenie 30

    Jak minister może mówić ,że wierzy lub nie. Liczby na stole a nie wiara.

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-09-05 09:32) Zgłoś naruszenie 31

    No super, zwłaszcza z perspektywy wydatkującego środki publiczne (budżetu), mamy się cieszyć że będzie drożej... Ja myślałem, że racjonalne gospodarowanie opiera się na wydawaniu mniejszych środków, tak chyba robi każdy z nas, a tu trzeba się cieszyć, że wydamy MY de facto - obywatele więcej :)

    Odpowiedz
  • wnp(2017-09-05 12:56) Zgłoś naruszenie 20

    W piątek ZUS obsłużył w sprawach emerytur ponad 64 tys. klientów, o 190 proc. więcej niż średnio dziennie w ubiegłym tygodniu; wnp pl, był to pierwszy składania wniosków w związku z obniżeniem wieku emerytalnego.

    Odpowiedz
  • ryszardwarszawski(2017-09-06 14:28) Zgłoś naruszenie 03

    kilka razy wraz z moja firma bankrutowałem i co ktoś się zlitował? a komornicy czwórkami do mnie chodzili,a tu kasta inteligentów nauczycieli chce mieć gwarancje pracy do końca zycia.bezczelne belfry i ich guru jak on tam ,,,,,,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz