statystyki

Od września rusza nowy program „Szkoła z witaminą”

autor: Artur Radwan02.08.2017, 18:00
W szkołach i placówkach oświatowych prowadzone są obecnie różne programy, które mają na celu edukować dzieci i młodzież w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych.

W szkołach i placówkach oświatowych prowadzone są obecnie różne programy, które mają na celu edukować dzieci i młodzież w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych.źródło: ShutterStock

Udział w wycieczkach do gospodarstw rolnych i ogrodniczych, zakładanie ogródków szkolnych oraz wspólne jedzenie drugich śniadań. Takie m.in. rozwiązania zakłada projekt rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie sposobu realizacji towarzyszących środków edukacyjnych, które służą zapewnieniu prawidłowej realizacji programu „Szkoła z witaminą”. Dokument trafił do konsultacji społecznych.

Nowy program ma obowiązywać już od września. Dyrektorzy szkół do udziału w nim będą zapraszać też rodziców uczniów, aby wspólnie z nauczycielami działali na rzecz zdrowego odżywiania i unikania marnotrawienia żywności.

Zgodnie z projektem szefowie placówek będą zobowiązani do opracowania informacji o realizacji programu. Będą one co roku przesyłane do oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jak podkreśla MEN w szkołach i placówkach oświatowych prowadzone są obecnie różne programy, które mają na celu edukować dzieci i młodzież w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • Asd(2017-08-03 21:53) Zgłoś naruszenie 220

    Wspólne śniadanie! Kiedy? W tym wariatkowie nie ma kiedy kawy sobie zrobić, czy iść do toalety.. No cóż zmywanie mleka z lamperii czy wyciąganie warzyw z sedesow przeżyliśmy to teraz też damy radę. Szkoda, że nikt nie mówi, o tym.ze takie podstawowe zasady to wynosi się z domu.!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • antypis_i_po_też(2017-08-03 13:22) Zgłoś naruszenie 82

    ogródki szkolne - jak w PRL-u, dzieci w ramach prac technicznych musiały nauczycielom grządki plewić, na wsi to jakoś się uda, ale co w miastach, jak nauczyciel w bloku mieszka i nie ma ziemi, w której mogłyby dzieci za darmo grzebać? jak żyć??

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane