statystyki

Huragan zniszczył dom? Rząd zapłaci za kolonie

autor: Urszula Mirowska-Łoskot17.07.2017, 07:56; Aktualizacja: 17.07.2017, 08:32
Obóz, kolonie, wyjazd

Trzecią formą pomocy dla poszkodowanych dzieci będą zajęcia opiekuńcze i terapeutyczno-edukacyjne organizowane w miejscowości, z której pochodzą.źródło: ShutterStock

Nawet 2,3 tys. zł pomocy na dziecko otrzymają rodziny, które w tym roku zostaną dotknięte np. klęską żywiołową. Tak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2017 r.

Rodziny, które poniosły w tym roku straty w wyniku działania żywiołu – np. powodzi czy huraganu – będą mogły starać się o przyznanie zasiłku losowego w wysokości 500 zł lub 1000 zł, o ile ucierpiało ich gospodarstwo domowe lub rolnicze. Pieniądze te mają pomóc w kupnie wyposażenia szkolnego np. plecaka lub podręczników.

Poszkodowani zyskają także prawo do ubiegania się o przyznanie pomocy w formie wyjazdu terapeutyczno-edukacyjnego w wysokości 1,3 tys. zł na ucznia. Wójt (prezydent miasta, burmistrz) będzie rozpatrywał wnioski w tej sprawie i kwalifikował uczniów na listę, a wyjazd zorganizuje wojewoda.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane