statystyki

Brak środków na nową oświatę

autor: Tomasz Żółciak25.05.2017, 07:47; Aktualizacja: 25.05.2017, 08:45
MEN twierdzi, że ma 300 mln zł na dostosowanie szkół do reformy.

MEN twierdzi, że ma 300 mln zł na dostosowanie szkół do reformy.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że zwiększy dotacje. Ale samorządy nie wiedzą, kiedy otrzymają dodatkowe pieniądze na remonty budynków czy wyposażenie.

Wielka inwentaryzacja, planowanie wydatków i ustawianie się w kolejce po dodatkowe środki od ministerstwa – tak władze samorządowe przygotowują się do reformy edukacyjnej. Dla gmin to największa rewolucja od lat. Sprawdzają, czego jeszcze im brakuje i co należy prędko wyremontować.

– Przyjmujemy, że pierwszy etap prac, a więc niezbędne zakupy i modernizacje dotyczące sanitariatów i szatni, odbędą się w wakacje. Kolejne etapy związane z projektami budowlanymi czy przygotowaniem pracowni przedmiotowych zostały rozpisane do 2019 r. – wyjaśnia Anna Iwanowska z gdańskiego magistratu.

Urzędnicy z Bydgoszczy zwracają uwagę, że w podstawówkach należy utworzyć m.in. pracownie chemiczne, fizyczne, czy do zajęć technicznych. – Uzupełnienia o nowe lektury wymaga księgozbiór – dodaje Marta Stachowiak, doradca prezydenta Bydgoszczy.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane