statystyki

Resort łagodzi stanowisko: Będzie możliwość indywidualnego nauczania w szkole

autor: Klara Klinger17.05.2017, 07:44; Aktualizacja: 17.05.2017, 08:22
W poniedziałek minister edukacji zaprosiła na spotkanie przedstawicieli środowisk reprezentujących dzieci z niepełnosprawnościami.

W poniedziałek minister edukacji zaprosiła na spotkanie przedstawicieli środowisk reprezentujących dzieci z niepełnosprawnościami.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk

Po protestach rodziców i środowisk związanych z dziećmi niepełnosprawnymi resort edukacji łagodzi stanowisko. Obiecał, że nie zlikwiduje możliwości nauki sam na sam z nauczycielem na terenie szkoły.

Z przedstawionych w kwietniu propozycji zmian w nauczaniu indywidualnym wynikało, że takiej opcji nie będzie. Do tej pory dzieci, którym stan zdrowia nie pozwalał na naukę w klasie, miały do wyboru trzy opcje: naukę w domu, indywidualne zajęcia z nauczycielem na terenie szkoły lub w systemie mieszanym – częściowo w domu, częściowo w klasie z innymi lub indywidualnie. MEN chciał pozostawić tylko edukację w domu. Propozycja rozpętała burzę – protestowali rzecznicy praw dziecka i praw obywatelskich, a pod Sejmem rodzice obawiający się, że ich dzieci zostaną skazane na izolację.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane