Szkolny protest ZNP z jedną niewiadomą. Uczniowie zostaną bez odpowiedniej opieki?

autor: Artur Radwan29.03.2017, 07:16; Aktualizacja: 29.03.2017, 07:57
Protest rodziców i nauczycieli

Protest rodziców i nauczycieliźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Dyrektorzy szkół, w których w piątek nauczyciele przystąpią do protestu, obawiają się, że będą mieli problem z zapewnieniem odpowiedniej opieki dla uczniów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • nauczycielka przerażona stopniem niekompetencji (2017-03-29 08:14) Zgłoś naruszenie 277

    Szanowny Panie redaktorze! Zwrot "opiekę dla uczniów" jest rusycyzmem. Powinno być: "opiekę uczniom". To, że programowo nie lubi pan nauczycieli nie uprawnia pana do pisania o nich niepoprawnie. I w dodatku tendencyjnie. Naprawdę wszystkie organizacje wspierające rodziców krytykują protest? A czy rzeczywiście nauczyciele szkół podstawowych nie mają się o co martwić? W zespołach szkół, w których dojdzie do faktycznej likwidacji gimnazjów, zwalniani będą nauczyciele zgodnie z kryteriami zwolnień, a nie nauczyciele gimnazjum. Czyli na przykład nauczyciele o wyższym stopniu awansu powinni zastąpić nauczycieli z niższym stopniem, bez względu na to, w której ze szkół do tej pory uczyli.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ok(2017-03-29 14:10) Zgłoś naruszenie 162

    Jaj lekarze odchodzą od lozek pacjentów to w słusznej sprawie???? Nauczycielom nie wolno.... Odchodzą tylko od tablicy a dzieci mają opike zapewnioną

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwerty(2017-03-29 09:19) Zgłoś naruszenie 126

    Komitet Strajkowy ma OBOWIĄZEK współdziałania z dyrekcją. Musi oddelegować odpowiednią ilość nauczycieli do zapewnienia opieki. Strajk to nie picie kawusi w pokoju nauczycielskim, tylko ODPOWIEDZIALNOSĆ. WSPÓŁODPOWIEDZIALNOSĆ. Poczytajcie ustawę o sporach zbiorowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • N(2017-03-29 08:54) Zgłoś naruszenie 1120

    Strajk nauczycieli do pozbawienie opieki i edukacji dla uczniów. O kogo troszcza sie ci co chcą strajkować? Nic nie wskazuje na to, że zainteresowani są poprawą uczniów. Przede wszystkim dążą do poprawy swojej sytuacji finansowej i oporują przeciwko Władzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ijk(2017-03-29 18:38) Zgłoś naruszenie 80

    Panie Radwan, a może sprawdzi Pan, jak Elbanowscy wydają 3 mln, które dostali od MEN? Czy przypadkiem, 90% nie przeznaczają na swoje pensje, podobnie jak pieniądze z fundacji. Człowiek, któremu przeszkadzał brak Elementarza w marcu 2014 r., a nie przeszkadza brak podręczników teraz, jest "bardzo wiarygodny". Dobrze się mówi o misji, samemu zgarniając ponad 7 tys. z fundacji co miesiąc.

    Odpowiedz
  • wiki(2017-03-29 12:39) Zgłoś naruszenie 79

    ZNP miało swój czas.. NIE dla strajku- dlaczego? bo NIE DOSTANIECIE pensji. I tak już decyzje zapadły, więc zastanówcie się, czy warto?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mural(2017-03-29 18:05) Zgłoś naruszenie 30

    A gdzie jest kilkanaście postów pod tym artykułem, które widziałam ok.14:00???

    Odpowiedz
  • abc(2017-03-30 14:19) Zgłoś naruszenie 26

    Cały problem polega na tym, że niewiele nauczycieli w tym kraju nadaje się do nauczania dzieci. Ponieważ na kierunki pedagogiczne przyjmowano jak leci, to panie z wiosek i miasteczek masowo szły za nauczycielki. Nikt się nie zastanawiał czy potrzeba aż tylu nauczycieli a prawda jest taka, że jest ich o wiele za dużo dlatego wiecznie niezadowoleni powinni ustąpić miejsce tym, którzy chcą pracować. Pomimo tych potężnych ilości nauczycieli w kraju, sprawy oświaty nie mają się dobrze, bo od lat trwa walka nie o dobro ucznia lecz o przywileje nauczycieli, którzy tak naprawdę co miesiąc mają 2 pensję, bo ta druga pochodzi z naciągania rodziców na korepetycje, do tego, są to spore nieopodatkowane kwoty. Dlaczego nawet dzieci zmusza się do zapłacenia podatku, jak coś tam sobie zarobią, a rzesza ludzi regularnie prowadzi bezkarnie nieopodatkowane usługi? Jedno jest pewne- w miarę jedzenia apetyty rosną.

    Odpowiedz
  • mm(2017-03-31 19:29) Zgłoś naruszenie 20

    u mnie strajkowali wszyscy z wyjątkiem księży

    Odpowiedz