statystyki

630 kandydatów przystąpi jutro do egzaminu komorniczego

31.03.2014, 12:53; Aktualizacja: 31.03.2014, 13:05
  • Wyślij
  • Drukuj
Książki

Egzamin komorniczy 2014źródło: ShutterStock

W dniach 1-2 kwietnia 2014 r. odbędzie się egzamin komorniczy. Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, do rozwiązania przygotowanych zadań przystąpi 630 kandydatów na komorników.

reklama


Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji, w trakcie egzaminu zdający opracowują dwa zadania pisemne, dotyczące czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników. Zadania egzaminacyjne – jednakowe dla wszystkich zdających – przygotowane są przez zespół, powołany przez Ministra Sprawiedliwości, w skład którego wchodzą przedstawiciele Ministra Sprawiedliwości oraz przedstawiciele delegowani przez Krajową Radę Komorniczą.

W wyniku zmian wprowadzonych ustawą z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (Dz. U. poz. 829), egzamin komorniczy nie będzie już obejmował części ustnej.

Egzamin rozpoczyna się o godz. 10.00 i trwa po 6 godzin każdego dnia. Zdający każdego dnia opracowują jedno zadanie pisemne przygotowane na dany dzień egzaminu komorniczego.

Do egzaminu przystąpi około 630 zdających.

Egzamin przeprowadzany będzie przez 7 komisji egzaminacyjnychpowołanych przez Ministra Sprawiedliwości, mających siedziby w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W skład każdej z komisji egzaminacyjnych wchodzi 7 osób – 4 przedstawicieli Ministra Sprawiedliwości, 2 przedstawicieli samorządu zawodowego komorników i jeden pracownik naukowy, naukowo-dydaktyczny lub dydaktyczny.

Ogłoszenia wyników tegorocznego egzaminu komorniczego należy spodziewać się w maju br.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

Egzamin komorniczy 2013: Z jakimi zadaniami borykali się zdający? >>


reklama  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:Informacja prasowa

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1

  • 1: Bravo z IP: 5.172.248.* (2014-03-31 20:34)

    Powodzenia, aczkolwiek rynek jest nasycony i pewnie wielu z was nigdy komornikami nie zostanie, albo po jakimś czasie zamknie kancelarię. Kiedyś było tak z prokuratorami i sędziami. Aplikacje kończyły tysiące a pracy było dla kilkudziesięciu. Reszta czekała, czekała, niektórzy doczekali, a reszta zajęła się czym innym. Teraz ktoś kto chce być prokiem to prawdziwa rzadkość Konkursy na etaty po kilka razy nie są rozstrzygane z uwagi na brak kandydatów. Interesujące jest też to, że adwokaci coraz częściej zmieniają kolor togi na prokuratorską. Dziwne czasy nastały, dziwne

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

reklama